Haber

Sergio Agüero sahalara geri döndü

Kalp rahatsızlığı nedeniyle emekli olan Arjantinli yıldız futbolcu Sergio Agüero, yeniden yeşil sahalara döndü.

Ekvadorlu grup Barcelona de Guayaquil’in sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, 34 yaşındaki oyuncunun sahalara dönmesi için yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığı belirtildi.

Agüero, futbola dönüşüyle ​​ilgili olarak, “Tekrar oynayacağım için heyecanlıyım. İyi hissediyorum. Antrenmanlara başladım bile, kulübüm için oynayabilirim. Kardiyologdan yardım aldım. Kendimi çok iyi hissediyorum. İyiyim.” her şeyi kontrol eden bir çip, bu şekilde oynayabilirim. İspanya’da 15 gün içinde.” Barcelona’dan takım arkadaşlarımla maça gideceğim.” ifadelerini kullandı.

Ajantin forveti, Barcelona’da forma giydiği 2021 yılında kalbindeki bir sorun nedeniyle emekli olmaya karar verdiğini açıklamıştı.

Futbol kariyerine Arjantin’in Independiente grubunda başlayan Agüero, kariyerine Atletico Madrid (2006-2011) ve Manchester City’de (2011-2021) devam etmiş ve son olarak Barcelona’ya gelmiş, 14 yıl Arjantin Milli Takımı’nda forma giymiştir. Agüero, kariyeri boyunca 41’i milli takımda olmak üzere 426 gol kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu