Haber

ABD Başkanı Biden’ın eski özel ofisinde ‘gizli belgeler’ bulundu

Başkan yardımcılığına ait devlet “gizli belgeleri”, YENİ ABD Başkanı Joe Biden’ın eski kişisel ofisinde bulundu.

Biden’ın danışmanlarından biri olan Richard Sauber, Biden’ın kurduğu Penn Biden Center’daki kişisel ofisinde, 2009-2017 ortalarında başkan yardımcısı olarak görev yaptığı süreden kalan “gizli bilgiler içeren birkaç belge” olduğunu kaydetti.

Sauber, belgelerin 2 Kasım 2022’de “kilitli bir dolapta” bulunduğunu, belgeler bulunur bulunmaz Biden’ın şahsi avukatlarının Beyaz Saray ve ulusal arşivlerle ilgili devlet kurumlarıyla temasa geçtiğini söyledi.

Beyaz Saray yetkilileri, Adalet Bakanlığı’nın söz konusu belgeleri incelediğini duyurdu.

Biden, evinde zımni belge bulunmasının ardından Trump’ı sorumsuzlukla suçladı

Öte yandan, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Florida’daki evinden çıkan gizli belgeleri eleştiren Biden’ın ofisinden bilinmeyen belgelerin benzer biçimde yayınlanmasına Cumhuriyetçi Parti üyeleri tepki gösterdi.

CNN televizyonuna konuşan Cumhuriyetçi siyasetçi James Comer, gizli belgelerin Biden’ın şahsi ofisinden çıkmasının ironik olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Başkan Biden, (eski) Başkan Trump’ın bilinmeyen belgeleri yanlışlıkla evine veya rastgele bir yere götürmesini çok eleştirdi ve şimdi öyle görünüyor ki o da aynı şeyi yapmış olabilir.”

“Bir insan nasıl bu kadar sorumsuz olabilir?” yorum yapmıştı.

manavgatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu