Haber

Ege Üniversitesi afetzedelerin tek yürek oldu

Türkiye’yi şoke eden depremin ardından İzmir Valiliği ile uyum içinde başlatılan birebir ve nakdi yardım kampanyasına Ege Üniversitesi ailesinin desteği artıyor.

Cumhuriyet tarihinin en büyük doğal afetlerinden birini yaşayan ülkemizde kalpler deprem bölgesinden kurtuluş haberiyle atarken, Ege Üniversitesi’nin yardım seferberliği devam ediyor. Depremin ilk saatlerinde Necdet Budak başkanlığında acilen toplanan Rektör Prof. Dr. Ege Üniversitesi Senatosu, hiçbir öğrencinin mağdur olmaması için eğitime ilişkin kararlar alarak üyelerini ayni ve nakdi bağışta bulunmaya davet etti. yanı sıra kan bağışı. Ardından farklı branşlardan oluşan sağlık ekibi deprem bölgesine ulaşarak tedavi hizmeti vermeye başladı. Davete kayıtsız kalmayan Ege Üniversitesi ailesi, kan merkezi ve yardım malzemeleriyle toplama merkezine akın etti.

Yardımsever Ege halkının birlik ve beraberlik ruhuyla topladığı malzemelerin ikinci etabı Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Necdet Budak ve gönüllüler tarafından ayıklanarak kamyonlara yüklendi. Kampanyayı bizzat yürüten Rektör Budak, “Son yüzyılın en büyük deprem afetlerinden biri olarak gösterilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin açtığı yaraları sarmak için devletimiz ve milletimiz seferber oluyor. Depremzedeler için başlattığımız yardım kampanyasına üniversitemiz mensupları da büyük bir seferberlik duygusuyla destek veriyor. Üyelerimizin yardımlarını 50. Yıl Spor Salonu’na getiriyoruz. Toplanan malzemeleri önce istekli çalışanlarımız ve öğrencilerimizle birlikte tasnif ediyoruz. Gün içinde toplanan yardım malzemelerini kolilere doldurup tırlara yükleyerek İzmir Valiliği ve AFAD’a uygun olarak deprem bölgesindeki illere gönderiyoruz. Başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm personelimize teşekkür ediyorum. Yardım gelmeye devam ediyor. Devletimizin koordinasyonunda bu yardımları adım adım ihtiyaç sahibi illere ulaştıracağız. Seçkin ailemizin iyi kalpli üyelerine teşekkür ederim. Yaşadığımız bu büyük felaketi el ele, omuz omuza, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla yeneceğiz. Aziz milletimiz nice zorlukların üstesinden gelmiştir. Devlet ve halk el ele vererek bu sıkıntılı günleri aşacaktır. Üyelerimize destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah bir daha bu tıbbi felaketleri yaşatmasın” dedi.

Öğrencilere gerekli olanaklar sağlanacaktır.

Bölgede ikamet eden öğrencilerle iletişim halinde olduklarını belirten Rektör Prof. tarihleri ​​17 Şubat’a kadar. Rektör Budak, öğrencilere sınav ve ders devamlılığı açısından gerekli kolaylığın sağlanacağını söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu